X

Media społecznościowe coraz silniej obecne w naszym życiu – raport „Social Media 2012”

Media społecznościowe na dobre zadomowiły się w naszym życiu i biznesie, stając się globalnym fenomenem, porównywanym do telewizji czy radia. Agencja badawcza Nielsen opracowała raport „Social Media 2012” ukazujący kondycję social mediów oraz zmiany, jakie w nich zaszły.


Źródło: www.blog.nielsen.com/nielsenwire/social/2012/

Dlaczego wciąż odnotowują one wzrost użytkowników, podczas gdy liczba odbiorców tradycyjnych mediów spada?

Na dobrą kondycję social mediów w znacznej części wpływa upowszechnienie się urządzeń mobilnych i coraz silniejsza potrzeba stałego kontaktu ze znajomymi, ale nie tylko…

Rośnie rola serwisów społecznościowych w życiu klientów i konsumentów, którzy spędzają w nich coraz więcej czasu, traktując je jako źródło informacji o produktach i usługach. Tym samym stają się one jednym z najpopularniejszych kanałem komunikacji firm i marek z klientami.


Źródło: www.blog.nielsen.com/nielsenwire/social/2012/

Coraz częściej użytkownicy serwisów społecznościowych logują się do nich za pośrednictwem urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Wydłuża się także czas spędzany na korzystaniu z aplikacji mobilnych.


Źródło: www.blog.nielsen.com/nielsenwire/social/2012/

Social media wykształciły bardziej poinformowanych konsumentów i klientów oraz otworzyły nowe możliwości zaangażowania ich w relację z marką i takiego targetowania przekazu reklamowego, aby docierał on wyłącznie do potencjalnie zainteresowanych konsumentów. Ponad 1/4 użytkowników serwisów społecznościowych jest pozytywnie nastawiona do wyświetlanych w nich reklam, jeśli są one dopasowane do ich zainteresowań. Więcej uwagi reklamom udostępnianym przez osoby ze swojej sieci kontaktów, jest w stanie poświęcić 1/4 użytkowników.

Warto odnotować, że coraz częściej mamy do czynienia z symultanicznym korzystaniem z mediów. Konsumenci sprawdzają w serwisach społecznościowych informacje, na przykład, w trakcie robienia zakupów czy oglądania telewizji.

O tych i innych trendach w świecie mediów społecznościowych przeczytacie w raporcie Nielsena dostępnym tu: www.blog.nielsen.com/nielsenwire/social/2012/

Katarzyna Zemlik
Marketing & PR Manager
Agencja interaktywna Eura7
tel: 728 838 144
katarzyna.zemlik@eura7.pl
www.eura7.com